מחנות נוער מוסיקלי 2018

 

 עמותת נוער מוסיקלי בישראל בתמיכת משרד התרבות - מדור מוסיקה, מציעה לנגנים וזמרים בגילאי 12 ומעלה להשתלב במחנות וסמינרים המתקיימים במהלך שנת הלימודים ובחופשת הקיץ. המחנות מציעים לנגנים הצעירים להתנסות ביצירות מאתגרות תוך הרחבת אופקים בתכני לימוד המהווים צוהר ועידוד לסקרנות ופתיחות להמשיך לעסוק ולצרוך במוסיקה.

פתיחת כיתות הביצוע  במחנות - כיתת פסנתרנים, כיתת התזמורת וכיתת המוסיקה הקלה,  מותנית במספר נרשמים מינימאלי 15 נרשמים לכל הפחות בכל כיתה. 

 

קורס הדרכה - 20-22.7.2018 - עתיד רזיאל, הרצליה. בוגרי מחנות הנוער המוסיקלי יוזמנו במהלך השנה לקורס הדרכה ייחודי בתחום החינוך המוסיקלי בשיתוף עם מכללת לוינסקי לחינוך - תל אביב. בקורס יקבלו החניכים הבוגרים את הכלים הבסיסיים בתחום הוראת המוסיקה באופן מקצועי ויצוותו במהלך השנה/ים לעבודה (תמורת תשלום) בתוכניות הנוער המוסיקלי

 

מנהל מוסיקלי ומוביל כיתת התזמורת - פרופ' מיכאל וולפה. כיתת הפסנתרנים - ניזאר אלחטר. מנהלת סמינרים ומחנונים - אביטל רפופורט.

  1. נא להקליק כאן ל:טופס הרשמה לפעילויות קיץ 2018 

 

 

 

משוב של החניכים וההורים:

 יש לי רק מילה אחת כדי לתאר הכל: מדהים. אני ממש מקווה שתמשיכו ככה. מ. (חניכה)

תודה רבה הבן שלי היה בפעם הראשונה במחנה ונהנה מאוד מהפעיליות , סדנאות מענינות הנגינה ולהכיר חברים חדשים . תודה על ההתחשבות בבקשות .. ונפגש במחנה הבא. ט. (אמא של חניך)

בתי עברה חוויה מיוחדת ומעצימה במחנה. היא נהנתה, התרגשה, התבגרה ולמדה. אני מלאת תודה לצוות הנפלא, שהיה קשוב מאד, מקצועי, מכיל ואמפתי. זה לא פחות ממדהים בעיני שהצליחה להישאר לכל אורך השבוע, ברוגע, בשמחה ואפילו בהתלהבות. אני חושבת שזה מעיד על עומק ההשקעה של הצוות, על חשיבה ובנייה נכונה של לוח הזמנים, ועל הרבה כוונות טובות שמומשו במלואן. ר. (אמא של חניכה)

השנה הייתה הפעם הראשונה שלי במחנה, כל דבר בו הצליח להפתיע אותי לטובה. הילדים המדהימים, האווירה הסובלנית, הצוות הנהדר והמקצועי, הסדנאות המעשירות. המחנה הוא מקום שגורם לי להרגיש כמו שאני ואפילו לגלות יותר על עצמי. בלי שציפיתי, המחנה הפך לבית בשבילי ואני בטוחה שאחזור בשנה הבאה. ג. (חניך)

ניזאר שלום רב, רוצה להודות לך על ההשקעה, הסבלנות , והחויה המיוחדת שלה זכתה בתי. אין ספק שהם יצאו מעושרים בידע חדש ופתחת לפניהם עולמות מדהימים, שיהיה המשך קיץ מקסים ושוב תודה. ו. (אמא של חניכה)

אני לא כל כך טוב בלכתוב מגילות ונאומים כמו רוב הילדים במחנה, אבל אם הייתי צריך לסכם את המחנה ב3 מילים זה היה 'מאוד הרבה כיף'. אהבתי שהשנה היה הרגשה יותר חופשית, כמו למשל להישאר לנגן במקום ללכת לסדנה. גם המדריכים מאוד נחמדים, ואני מרגיש שלמדתי הרבה במחנה. אהבתי גם שחצי מהמחנה היו ילדים חדשים, ככה שיכולתי להכיר אנשים חדשים. שני הדברים היחידים שצריך לשנות בפעם הבאה, לדעתי, זה שהמחנה יהיה יותר ארוך, ושיהיה עוד מילקי בארוחות בוקר! ד. (חניך)

אני חושבת שהמחנה נתן לי קפיצה ענקית לטובה בהבנה, הקשבה, ריכוז, ובכלל- במוזיקההההה!!!!!!! כל הצוות והמורים היו מתחשבים ויכולתי לספר ולשתף הכל, באמת הכל. תודה רבה לכולם, זו חוויה שלא תישכח!!! א. (חניכה)

הכי נהניתי בסדנאות עם מיכאל וולפה. הכל היה מצויין. כל החניכים קיבלו מקום להביע את עצמם. נ. (חניכה)

הכרתי חברים חדשים ופגשתי חברים ממחנות קודמים שמאוד דומים לי והיה לנו מאוד מאוד כיף ביחד, צחקנו המון ודיברנו על דברים מאוד מעניינים. נהניתי מאוד בפעילויות הערב ובמיוחד לשחק קלפים באולם ספורט :) ר. (חניך)

היה לי מחנה מדהים וניהנתי מכל שנייה. הלוואי שכל יום הייתי במחנה כזה, ואני בטוח באה גם שנה הבאה :) ה. (חניכה)

סדנאת הביצוע היה מעולה. אני חושבת שהתקדמתי הרבה, למדתי לעבוד על קטע בזמן קצר ולהביא אותו לכדי שלמות. היה כיף מאוד, מקווה שאבוא גם שנה הבאה! י. (חניכה)

במילים שלו: "בסולם מ- 1 עד 20: היה 25" :-) שמעתי ממנו בפרט על הערכתו הרבה לניזאר, מורה כיתת הפסנתרנים בה השתתף, שאין לי ספק שתרם משמעותית לחוויה הכללית שלו ולהתקדמותו בנגינה כאחד. א. (אמא של חניך)

נהנתה מאד מהמחנה. בדרך כלל היא פוגשת בסביבה בה היא מנגנת (תזמורת נוער) כאלו שאין כמעט מה ללמוד מהם, וכאן פגשה לדבריה רבים בעלי רמה מוזיקלית גבוהה שגרמו לה לקצת צניעות בנוסף ללימוד עצמו. היא גם מאד נהנתה מהקטע החברתי. אמרה שזה היה השבוע המהנה ביותר במהלך השנה הזו, כולל סיבוב הופעות אליו יצאה בתזמורת בה היא מנגנת. ע. (אבא של חניכה)

מאוד נהנה. גם מהמוזיקה, מהמפגש עם המוזיקאים שהדריכו את הילדים וגם מהמפגש החברתי. הוא מאוד נהנה גם מהסדנאות הנוספות כגון אלתור, וגם משירה במקהלה. ש. (אמא של חניך)

 

15  18  13 
 0  6  1
 12  17  16
14 10 7
19 8 11

 

מחנות הנוער המוסיקלי מיועדים למוסיקאים צעירים המוצאים במוסיקה דרך ביטוי, באמצעות שירה, נגינה או הלחנה.

במהלך המחנות מתקיימות סדנאות מעמיקות בנושאים רבים בניהם: תיאוריה, הרמוניה, פיתוח שמיעה, קומפוזיציה ותזמור.
בנוסף, החניכים מנגנים בהרכבים קאמרים, אנסמבלים או תזמורת ומשתתפים בסדנאות שונות בנושאים מגוונים - ניצוח, אילתור, מוסיקה לסרטים, ריפוי באמצעות מוסיקה, זיהוי וניתוח יצירות וסדנאות נוספות בתחומי אמנות שונים.
על מנת להתקבל למגמת המוסיקה במחנה, נדרשת יכולת נגינה ברמה טובה, ידע בסיסי בתיאוריה מוסיקלית, רצון לשפר את מיומנויות השמיעה והתעניינות כללית במוסיקה. 

סרטון מחנה 2014:

סרטון מחנה 2013: