מחנות נוער, סמינרים ומחנונים של הנוער המוסיקלי-

מחנה קיץ מוסיקלי 2017 יתקיים מה- 16.7-21.7, בתנאי פנימייה- "עתיד רזיאל",  הרצליה

מנהל מוסיקלי: פרופ' מיכאל וולפה


 עמותת נוער מוסיקלי בישראל בתמיכת משרד התרבות, מציעה החל משנת 2016, פורמט סמינרי סתיו מוסיקליים ייחודיים אשר יתקיימו מידי שנה במהלך חודשי נובמבר ודצמבר.

  מחנה קיץ מוסיקלי (לגילאי 11-18)  - 16.7.2017-21.7.2017. מצטרפים חדשים, מכל הגילאים, יתבקשו לשלוח קטע וידאו/שמע רלוונטים בצירוף טופס ההרשמה. בוגרי מחנות הנוער המוסיקלי יוזמנו במהלך השנה לקורס הדרכה ייחודי בתחום החינוך המוסיקלי בשיתוף עם מכללת לוינסקי לחינוך - תל אביב. בקורס יקבלו החניכים הבוגרים את הכלים הבסיסיים בתחום הוראת המוסיקה באופן מקצועי ויצוותו במהלך השנה/ים לעבודה (תמורת תשלום) בתוכניות הנוער המוסיקלי

מנהל מוסיקלי ומוביל כיתת התזמורת - פרופ' מיכאל וולפה. כיתת הפסנתרנים - ניזאר אלחטר. רכזת הסמינרים - רוני צדקא. מנהלת סמינרים ומחנונים - אביטל רפופורט.

תמונות ממחנה קיץ 2016 ניתן לראות כאן.

לצפייה בקליפ מחנון חנוכה - שדה בוקר 2016https://youtu.be/M5YKSdaYMzs

 טופס הרשמה ואישור הורים - מחנה קיץ 2017

 

דבר המנכ"לית - גב' אביטל רפופורט : מחנה הנוער המוסיקלי 2016, הסתיים לפני מספר שבועות....היה מדהים! אין מילה אחרת לתאר את מה שכולנו עברנו -80 חניכים, צוות המורים המקצועי והחינוכי במחנה, המשפחות, צוות העמותה, עוזרי ההוראה ומרצים אורחים - כולנו ליוינו את החניכים 24 שעות ביממה. הילדים עבדו קשה ולמדו שעבודה קשה לצד נחישות ורצון להתקדם מסבים עונג צרוף. בשעות הבוקר, השתתפו בהרכבי הביצוע בהתאם לכלי הנגינה ולסגנון המוזיקלי איתם הגיעו מהבית. בשעות הצהריים הילדים חוו העשרה מוזיקלית, מקצועית, אחרת, מאתגרת. הנה מס' דוגמאות לפניכים לסדנאות שהעבירו מורי המחנה לכלל החניכים שבחרו מתוך מגוון עשיר ומקורי של סדנאות מידי יום: סדנת שירה אנדלוסית - מוואשח - מסע בעקבות שירה ערבית עתיקה בארבעה קולות, סדנת טנגו במקאמים - כיצד הופנטו מלחיני מצריים מקסמי המוזיקההקובנית והספרדית (סדנה אשר כללה גם ריקודים, כן! כן!), סדנת קומפוזיציה מלא כלום- תחילתה של כתיבה אחרי אלתור ואיתור החלקים המשמעותיים מתוכו לבניית קומפוזיציה. סדנת מוזיקה אפריקאית - התנסות בתיפוף ובאלתור בסגנון המורכב שמקורו באפריקה. סדנת עיבוד קולי - על עיבוד מוזיקה פופולרית למקהלה המודרנית. סדנת "מה גדול במהלר" - טיול מקוצר בנופיה הקסומים של הסימפוניה הראשונה וסדנת מה לה ומילה - על הלחנת שירים. החניכים האזינו והכירו לחנים שונים לאותם מילים. היתה גם סדנת "טיפשים על הגבעה" אשר עסקה בפירוט על להקת הביטלס ולהקת נערי החוף - סיפורן של שתי הלהקות שעשו שינוי בתולדות המוזיקה הפופולרית המערבית.  השנה, הפתענו את החניכים ופרופ' מירה זכאי הגיע לעבוד באופן אישי עם כל חניך וחניכה על הפקה קולית, העמדה על במה, הגשת טקסט. הילדים התרגשו ושיתפו פעולה יחד עם פעילויות חברתיות תואמות לשתי חטיבות הגיל במחנה. מליאת כלל חניכי המחנה פעמיים ביום יחד עם פרופ' מיכאל וולפה בו עבדו על זמר עברי ולועזי מוכר יותר או פחות לדור הצעיר שלנו. המשובים שאנו מקבלים מאז סיימנו המחנה ועד היום מההורים, החניכים והחניכות, המורים מהבית מרגשים אותנו מאוד ואת חלקם תוכלו לראות כאן בהמשך עמוד זה ולחוות קצת ממה שעברנו במהלך שישה ימים קסומים. בקרוב, ולאור ביקוש הולך וגובר מצד חניכי מחנה הנוער המוסיקלי ומשפחותיהם, אנו נערכים למחנונים מושקעים ומקצועים מאוד גם לאורך כל השנה. הזדמנות נפלאה לפגוש מידי כמה חודשים את מורי 'מחנה הנוער המוסיקלי'.  מזמינים את החניכים הותיקים , החדשים והמצטרפים לעקוב אחר הפרסומים ולשמור עמנו על קשר. שלכם, אביטל  

 

מכתב מחניכי הנוער המוסיקלי 2016 : צוות מורי המחנה היקרים. רצינו להודות לכם על שבוע מדהים. תודה על כל המוסיקה ועל החוויות שיצרתם ועל האווירה המגובשת.

לניזאר - בסדנאות שלך למדנו המון על סגנונות שונים שלא נחשפנו אליהם עד עכשיו באמת. היה מדהים!

ללילך- תודה על השיעורים המדהימים והיכולת להקשיב לכולנו גם אם אנחנו באים מרקעים שונים לגמרי. בזכות הסבלנות והרצון הטוב שלך התגבשנו כקבוצה ולמדנו המון דברים חדשים. לערן - תודה שעזרת לנו להתקדם ולהלחין שירים חדשים. תודה שלימדת אותנו לבטא את עצמנו דרך המוסיקה. תודה גם על הסדנאות היצירתיות והמעניינות.

למיכאל - תודה רבה על מחנה מעולה שאנחנו יודעים שהרבה ממנו בזכותך. תודה שהאמנת והתעקשת איתנו על בטהובן אפילו שאנחנו רצינו לוותר אתה ישבת עד 4:00 בבוקר להתאים את התפקידים. למדנו ממך המון גם בפאן המוסיקלי וגם בפאן הבינאישי.

תודה רבה לרוני ולתמי המדריכות החברתיות שלנו על פעילויות מגוונות, על גיבוש חברתי מצוין ועל מחנה מדהים שבטח לא היה אותו הדבר בלעדיכם.

וכמובן לכל האנשים שעבדו כל כך קשה בשבילנו מאחורי הקלעים ובראשם אביטל שדאגה שכולם יהנו גם בתכנונים מראש וגם במהלך המחנה. כבר לא יכולים לחכות לשנה הבאה.

נוער מוסיקלי.

 

משוב של החניכים וההורים:

 יש לי רק מילה אחת כדי לתאר הכל: מדהים. אני ממש מקווה שתמשיכו ככה. מ. (חניכה)

תודה רבה הבן שלי היה בפעם הראשונה במחנה ונהנה מאוד מהפעיליות , סדנאות מענינות הנגינה ולהכיר חברים חדשים . תודה על ההתחשבות בבקשות .. ונפגש במחנה הבא. ט. (אמא של חניך)

בתי עברה חוויה מיוחדת ומעצימה במחנה. היא נהנתה, התרגשה, התבגרה ולמדה. אני מלאת תודה לצוות הנפלא, שהיה קשוב מאד, מקצועי, מכיל ואמפתי. זה לא פחות ממדהים בעיני שהצליחה להישאר לכל אורך השבוע, ברוגע, בשמחה ואפילו בהתלהבות. אני חושבת שזה מעיד על עומק ההשקעה של הצוות, על חשיבה ובנייה נכונה של לוח הזמנים, ועל הרבה כוונות טובות שמומשו במלואן. ר. (אמא של חניכה)

השנה הייתה הפעם הראשונה שלי במחנה, כל דבר בו הצליח להפתיע אותי לטובה. הילדים המדהימים, האווירה הסובלנית, הצוות הנהדר והמקצועי, הסדנאות המעשירות. המחנה הוא מקום שגורם לי להרגיש כמו שאני ואפילו לגלות יותר על עצמי. בלי שציפיתי, המחנה הפך לבית בשבילי ואני בטוחה שאחזור בשנה הבאה. ג. (חניך)

ניזאר שלום רב, רוצה להודות לך על ההשקעה, הסבלנות , והחויה המיוחדת שלה זכתה בתי. אין ספק שהם יצאו מעושרים בידע חדש ופתחת לפניהם עולמות מדהימים, שיהיה המשך קיץ מקסים ושוב תודה. ו. (אמא של חניכה)

אני לא כל כך טוב בלכתוב מגילות ונאומים כמו רוב הילדים במחנה, אבל אם הייתי צריך לסכם את המחנה ב3 מילים זה היה 'מאוד הרבה כיף'. אהבתי שהשנה היה הרגשה יותר חופשית, כמו למשל להישאר לנגן במקום ללכת לסדנה. גם המדריכים מאוד נחמדים, ואני מרגיש שלמדתי הרבה במחנה. אהבתי גם שחצי מהמחנה היו ילדים חדשים, ככה שיכולתי להכיר אנשים חדשים. שני הדברים היחידים שצריך לשנות בפעם הבאה, לדעתי, זה שהמחנה יהיה יותר ארוך, ושיהיה עוד מילקי בארוחות בוקר! ד. (חניך)

אני חושבת שהמחנה נתן לי קפיצה ענקית לטובה בהבנה, הקשבה, ריכוז, ובכלל- במוזיקההההה!!!!!!! כל הצוות והמורים היו מתחשבים ויכולתי לספר ולשתף הכל, באמת הכל. תודה רבה לכולם, זו חוויה שלא תישכח!!! א. (חניכה)

הכי נהניתי בסדנאות עם מיכאל וולפה. הכל היה מצויין. כל החניכים קיבלו מקום להביע את עצמם. נ. (חניכה)

הכרתי חברים חדשים ופגשתי חברים ממחנות קודמים שמאוד דומים לי והיה לנו מאוד מאוד כיף ביחד, צחקנו המון ודיברנו על דברים מאוד מעניינים. נהניתי מאוד בפעילויות הערב ובמיוחד לשחק קלפים באולם ספורט :) ר. (חניך)

היה לי מחנה מדהים וניהנתי מכל שנייה. הלוואי שכל יום הייתי במחנה כזה, ואני בטוח באה גם שנה הבאה :) ה. (חניכה)

סדנאת הביצוע היה מעולה. אני חושבת שהתקדמתי הרבה, למדתי לעבוד על קטע בזמן קצר ולהביא אותו לכדי שלמות. היה כיף מאוד, מקווה שאבוא גם שנה הבאה! י. (חניכה)

במילים שלו: "בסולם מ- 1 עד 20: היה 25" :-) שמעתי ממנו בפרט על הערכתו הרבה לניזאר, מורה כיתת הפסנתרנים בה השתתף, שאין לי ספק שתרם משמעותית לחוויה הכללית שלו ולהתקדמותו בנגינה כאחד. א. (אמא של חניך)

נהנתה מאד מהמחנה. בדרך כלל היא פוגשת בסביבה בה היא מנגנת (תזמורת נוער) כאלו שאין כמעט מה ללמוד מהם, וכאן פגשה לדבריה רבים בעלי רמה מוזיקלית גבוהה שגרמו לה לקצת צניעות בנוסף ללימוד עצמו. היא גם מאד נהנתה מהקטע החברתי. אמרה שזה היה השבוע המהנה ביותר במהלך השנה הזו, כולל סיבוב הופעות אליו יצאה בתזמורת בה היא מנגנת. ע. (אבא של חניכה)

מאוד נהנה. גם מהמוזיקה, מהמפגש עם המוזיקאים שהדריכו את הילדים וגם מהמפגש החברתי. הוא מאוד נהנה גם מהסדנאות הנוספות כגון אלתור, וגם משירה במקהלה. ש. (אמא של חניך)

 

15  18  13 
 0  6  1
 12  17  16
14 10 7
19 8 11

 

מחנות הנוער המוסיקלי מיועדים למוסיקאים צעירים המוצאים במוסיקה דרך ביטוי, באמצעות שירה, נגינה או הלחנה.

במהלך המחנות מתקיימות סדנאות מעמיקות בנושאים רבים בניהם: תיאוריה, הרמוניה, פיתוח שמיעה, קומפוזיציה ותזמור.
בנוסף, החניכים מנגנים בהרכבים קאמרים, אנסמבלים או תזמורת ומשתתפים בסדנאות שונות בנושאים מגוונים - ניצוח, אילתור, מוסיקה לסרטים, ריפוי באמצעות מוסיקה, זיהוי וניתוח יצירות וסדנאות נוספות בתחומי אמנות שונים.
על מנת להתקבל למגמת המוסיקה במחנה, נדרשת יכולת נגינה ברמה טובה, ידע בסיסי בתיאוריה מוסיקלית, רצון לשפר את מיומנויות השמיעה והתעניינות כללית במוסיקה. 

סרטון מחנה 2014:

סרטון מחנה 2013: