מי אנחנו?

"נוער מוסיקלי בישראל" היא עמותה ובראשה מועצה והנהלה המורכבים ממוסיקאים ואנשי ציבור.

האגודה נוסדה בסוף שנות החמישים של המאה הקודמת הודות ליוזמה משותפת של התזמורת הפילהרמונית הישראלית והפיקוח על החינוך המוסיקלי במשרד החינוך.

המפקח באותם ימים - עמנואל עמירן - כיהן כיו"ר ההנהלה הראשון וד"ר משה הוך כיהן כמנכ"ל עד שנת 1983. משנת 1983 ועד 2012 כיהן ד"ר מאיר ויזל כמנכ"ל העמותה.

כיום יו"ר ההנהלה הוא פרופסור צבי אבני והמנכ"לית היא הגברת אביטל רפופורט.

הייעוד שלנו

ליזום תהליכים של שמירה על ערכי מוסיקה איכותית ורב תרבותית, טיפוח הערכה, העמקת הידע והבנת שפת המוסיקה בקרב צעירים וכלל הציבור בישראל, ובכך להוות גורם המשפיע על חברה טובה יותר, סובלנית ופתוחה גם לשונה ולאחר.

החזון

הנוער מוסיקלי בישראל חותר לשיפור איכות חיי התרבות של הכלל והפרט בישראל, בעזרת המוסיקה. בבסיס קיומו עומדת מחויבות לאיכות מוסיקלית-אמנותית בכל סגנון, ומכוח מחויבות זו חוברים העובדים, ההנהלה והמועצה, האמנים והמורים, יחד עם מתנדבים ותורמים לצוות מלוכד הפועל למען המטרה המשותפת.
הנוער המוסיקלי בישראל מחויב למתן מיטב השירות, להתייחסות אישית, לאוזן קשבת לכל פונה תוך שמירה על ערכים של שוויון ואחווה.
הנוער המוסיקלי בישראל מחויב גם להתחדשות, לעדכון מתמיד של המטרות והכלים להשגתם, ליצירה וליוזמות חדשות עפ"י צרכי השעה ומיטב היכולות.

המטרות

להקים תנועה התנדבותית מציבור מוסיקאים וחובבי מוסיקה צעירים ובוגרים, אשר תפעל להעצמת המודעות לערכים האסתטיים במוסיקה, את הצימאון לנגינה, האזנה למוסיקה ומעורבות בה, ואת ההכרה בכוחה לטפח דיאלוג בין-תרבותי יצירתי, וכן לקדם תהליכי למידה וצמיחה בקרב הפרט.
לפעול להגדלת קהל המאזינים באולמי הקונצרטים בארץ.
להרחיב את מעגלי ההתעניינות במוסיקה של העדות השונות ושל המגזר הערבי בארץ, וליצור שיתופי פעולה סינרגטיים ביניהם.
לעודד את ביצוע היצירה הישראלית המקורית ולקדם את דרכי הבאתה בפני הקהל.
לפעול לקידום מעמד החינוך המוסיקלי וההעשרה המוסיקלית בחברה הישראלית ובקרב השלטון המקומי והארצי ומקבלי ההחלטות בנושאי תקצוב ומשאבים.
ליזום פרויקטים המביאים מוסיקה איכותית ורב תרבותית בפני אוכלוסיות מיוחדות ובאזורי מצוקה. 

מה אנחנו עושים

הפעילות כיום כוללת:

  • כ-150 מופעים מוסיקליים של אמנים מקצועיים מדי שנה המופקים במיוחד למערכת החינוך
  • התזמורת הערבית – יהודית הצעירה בניצוחו של ניזאר אלחאטר
  • מחנות מוסיקה לנגנים וזמרים
  • התחרות ע"ש פאול בן חיים
  • משלחות נוער מוסיקלי לחו"ל (בתי ספר מנגנים)
  • פרויקט יש מ.צ.ב.  - מוסיקאים צעירים בקהילה
  • ועוד...
  • לחצו כאן בכדי להאזין לקטע שמע מתוך ראיון ב"קול המוסיקה" עם אביטל רפופורט, מנכל"ית נוער מוסיקלי בישראל. בראיון יש הסבר על כל פעילויות העמותה במהלך חודשי יולי, במסגרת העמותה. 
רגע של היסטוריה

בשנת 1940, בתחילת מלחמת העולם השנייה, נוסדה בבלגיה, שהייתה אז כבושה בידי הנאצים, אגודת צעירים בשם נוער מוסיקלי. יוזם הרעיון היה מרסל קובלייה, המנהל הכללי של החברה הפילהרמונית בבריסל. מגמתו של קובלייה הייתה לגשר על פני לאום, דת וגזע, ובהיותו קשור בפעילות מוסיקלית ראה באופן טבעי את המוסיקה כאמצעי להשגת כוונה זו. מטרות המייסד היו רבות: לעניין ולמשוך אל המוסיקה נוער וצעירים מכל שכבות העם ולאפשר להם להאזין לקונצרטים לפתח את טעמם המוסיקלי, ולהעשיר את אוצר ידיעותיהם בשטח האמנותי .מאז הקמתה התפשטה התנועה לארצות רבות, וכיום היא פועלת בכ- 40 ארצות. ד"ר מאיר ויזל, מנכ"ל נוער מוסיקלי בישראל עד 2013, כיהן כנשיא הפדרציה הבינלאומית בשנים 1997-1999

גופים מסייעים

"נוער מוסיקלי בישראל" פועל בתמיכת משרד התרבות והספורט, מינהל התרבות - מחלקת המוסיקה, ובשיתוף עם הפיקוח על החינוך המוסיקלי במשרד החינוך. הפעילות נתמכת ע"י קרנות שונות ותורמים פרטיים.

חברי הועד המנהל:

פרופ' צבי אבני – יו"ר, עו"ד אהוד אמיתי, אהרון שפי, גיא תלם, פרופ' יהודית כהן, יהושוע פסטרנק, יעקב מישורי, קוסטין קנאליס אולייר, רותי גינוסר, ד"ר שמוליק צרפתי. יובל דביר.  

חברי המועצה:

פרופ' צבי אבני – יו"ר, אביטל רפופורט- מנכ"לית, עו"ד אהוד אמיתי, אהרון שפי, ד"ר אורי גולומב, ברט ברמן, גיא תלם, פרופ' יהודית כהן, יעקב מישורי, פרופ' משה זורמן, צביקה קורן, קוסטין קנאליס אולייר, ד"ר רונן שפירא, רותי גינוסר, ד"ר שושנה וייך שחק, ד"ר שמוליק צרפתי

ועדת ביקורת:

צביקה קורן, ד"ר שושנה וייך שחק

הנפשות הפועלות:
אביטל רפופורט - מנכ"לית

ניזאר אלכאטר - מנצח התזמורת הערבית יהודית

גאולה חסיד - עוזרת פרויקטים ותרגום- מתנדבת

אמה צ'ו - ע. רכזת התזמורת הערבית יהודית - מתנדבת

פרופ' מירה זכאי - יו"ר חבר שופטי תחרות ע"ש פאול בן חיים

טליה עיצוב תוכן - עיצוב גרפי ודפוס

רו"ח רן אדלר - רואה חשבון

חירות ישחר - רכזת תחרות ע"ש פאול בן חיים 2018